icon-facebook

“Jediná možnost, jak to momentálně hrát týmově, je rozpůlení Raje. (Leonard)
“Jasně, rozpůlíme cizince. Tam u nich je jich další miliarda.” (Rajesh)

 Teorie velkého třesku, epizoda Knedlíčkový paradox

 

Nevím, jak jinde, ale na Havlíčkobrodsku je na kulturní frontě situace, která by se dala s trochou nadsázky shrnout do jednoduchého hesla „málo muzikantů – hodně kapel“. Příznačný a až úsměvný je tento stav kupříkladu v žánru dechovek. V Havlíčkově Brodě už delší dobu působí tři dechovky (SKLENAŘINKA, REBELKA a HAVLÍČKOBRODSKÁ DVANÁCTKA). Možná se to nezdá, ale na pětadvaceti tisícové město jsou tři velké dechové hudby neobvykle velký počet. Jejich existence je nepochybně možná díky skutečnosti, že část muzikantů působí současně ve více souborech. Nechtěl bych být kapelníkem a dávat dohromady termíny vystoupení…

Napříč jinými žánry je situace často podobná. Třeba šikovný kytarista Pavel Steiner z Věže je nejen původním členem EL´BRKAS, ale několik let také kmenovým hráčem FORTUNY Petra Milichovského. Kromě toho v poslední době vystupuje s kapelou JADA BAND.

Akce BOŘÍK A JEHO PARTY je oslavou této anomálie, která možná ani není anomálií, ale přirozeným projevem toho, že kdo umí, ten hraje, často ve více kapelách. (Kdo neumí, ten organizuje. ;-) ) Není bez zajímavosti, že některé Boříkovy party na této akci nevystoupí (E.M.I.L., OLD COUNTRY BAND), program večera není nafukovací.

Obnovit po čtyřech letech celkem úspěšný koncept a uspořádat koncert Boříkových partiček mám v hlavě nejmíň rok. Spojení s Podzimním knižním veletrhem je logické. Vojtěch Steklač o Boříkovi a jeho partě napsal před spoustou let celou řadu knih. Jak věděl, co přijde? ;-)

Teď se tedy koncert blíží. O vystupujících partách podrobněji třeba tady.

Pokud si v pátek 18. října 2013 uděláte čas a vyrazíte (třeba poprvé jako já) do havlíčkobrodského klubu OKO, věřím, že to nebude ztracený čas. Dobře se bavte!